Busy Polska Anglia

comfortbus

JAKI TRANSPORT DO ANGLII?

Planując podróż powrotną do kraju, czy to po dłuższym okresie czasu pracy, czy też, by wpaść tylko na weekend w odwiedziny do pozostawionej w kraju rodziny, warto pomyśleć nad alternatywnymi sposobami dotarcia do naszego kraju nad Wisłą. Jak doskonale wiemy, jako transport do Anglii i z powrotem do kraju, nadal wielu naszych rodaków wybiera drogę lotniczą, jednakże warto zastanowić się także nad nieco dłuższą trasą lądową, bowiem przewozy z Anglii do Polski, to dobry sposób, by w busie odpocząć po ciężkim tygodniu czy miesiącu pracy.

Przejazd z Wysp Brytyjskich do kraju nie musi być nudny!

Ruszając busem z któregokolwiek większych miast Anglii, mamy zapewnione kilka lub kilkanaście godzin bezstresowego i wręcz błogiego wypoczynku w jednym z naszych nowoczesnych, klimatyzowanych busów. Przy przejazdach na linii Anglia-Polska zapewniamy bezpieczny i komfortowy przejazd nowoczesnymi i w pełni sprawnymi maszynami, bowiem lata 90`te, czasy, kiedy małe i niedoświadczone firmy przewozowe, dowoziły turystów do podnóży Tatr i tatrzańskich szlaków, starymi i używanymi busami, sprowadzonymi z Zachodu, na szczęście odeszły już w niebyt. Dziś kupując bilety do Anglii, możemy wygodnie usiąść w miękkim fotelu i w pełni komfortowych warunkach podziwiać widoki za oknem.

Tak bowiem, przejazd na tej trasie, możemy traktować – jako możliwość przyjrzenia się i porównania nie tylko krajobrazów mijanych miejscowości i regionów, ale także szansę na dotknięcie lokalnego kolorytu, swoistego charakteru państw, przez które przejeżdżamy. 

Charakteru społecznego i narodowego, który odzwierciedla sposób zagospodarowania sfery komunalnej, designu i formy w zabudowie mieszkaniowej czy ukazuje nam pomysły na ozdobienie wspólnej przestrzeni społecznej – jak pomniki, skwery, place. Nawet architektura użytkowa, taka jak wiadukty, rozwiązania węzłów komunikacyjnych, może nam dużo powiedzieć o tym, jak mieszkańcy innych krajów członkowskich Unii Europejskiej organizują swój obszar publiczny.

Tak więc, kupując bilety do Anglii i wsiadając do busa, odłóżmy na chwilę smartphony, ponieważ warto, choćby pobieżnie, przyjrzeć się, jak żyją inne społeczności naszej politycznej wspólnoty. 

Transport do Anglii za pomocą busa może się więc paradoksalnie okazać o wiele bardziej odkrywczo spędzonym czasem niż przelot samolotem. Dodajmy jeszcze tylko, iż busowe przewozy z Anglii do Polski są o wiele tańszą formą transportu osobowego, niż nawet najbardziej okazyjne promocje u europejskich przewoźników kolejowych lub lotniczych.