Jak wygląda transport do Anglii z Polski busem?

Ogólnoeuropejski przewóz osób fizycznych i różnych towarów jest usługą wymagającą odpowiednich umiejętności oraz odpowiedniego poziomu kwalifikacji. Dlatego też transport pozwalający na wyjazd do Anglii odbywa się tylko przy zaangażowaniu najlepszych kierowców, których wieloletnie doświadczenie daje klientom gwarancję sprawnego i terminowego wykonania usługi. Nowoczesne autobusy do Anglii to bardzo wygodne i szybkie środki transportu, które bez żadnych problemów i komplikacji organizacyjnych umożliwiają dotarcie do dowolnej lokalizacji na Wyspach Brytyjskich.

Nowoczesny i tani autobus do Anglii

Tanie busy do Polski i Anglii należą do specjalnie przystosowanej floty pojazdów, zapewniającej optymalne warunki podróży i wysoki poziom komfortu, nawet podczas wielu godzin jazdy samochodem. Pasażerowie mogą w tym czasie korzystać z rozległego wyposażenia, w tym ergonomicznych siedzisk i foteli, telewizora, bezprzewodowego Internetu WiFi czy tez w zależności od aktualnych warunków temperaturowych, ogrzewania lub klimatyzacji. Busy do Anglii odbywają swoje kursy zawsze zgodnie z harmonogramem, obejmującym szereg kompleksowych ofert, np. odebranie spod domu i dostarczenie pod wskazanym adresem. Profesjonalne usługi przewozowe zapewniają gwarancję zadowolenia i punktualności.

Bezpośredni transport z Anglii do Polski

Oferowana flota pojazdów jest wielofunkcyjnym i nowoczesnym zestawem pojazdów, które są w stanie sprostać wszystkim wymaganiom w zakresie usług pasażerskich i towarowych. Wszystkie busy do Anglii podlegają regularnym przeglądom i serwisowaniu, co skutecznie ogranicza i minimalizuje ryzyko awarii oraz innych nieoczekiwanych zdarzeń na trasie. Korzystając z usług renomowanej i sprawdzonej firmy transportowej można mieć pewność, że każdy wyjazd do Anglii odbędzie się na czas. Profesjonalny transport z Anglii do Polski również odbywa się w bezpieczny i certyfikowany sposób. Towarzyszą temu bardzo atrakcyjne ceny, zarówno dla transportu osób, jak i towarów. Dlatego dostawcy i pasażerowie bardzo często kupują bilety na tanie busy do Polski.

Busy do Francji
Busy do Francji

Nowoczesne firmy przewozowe oferujące transport do Anglii

Rozwój integracji europejskiej zwiększył również wymagania ze strony klientów firm przewozowych .Usługi, które umożliwiają sprawną i bezproblemową podróż na Wyspy Brytyjskie są szczególnie popularne wśród Polaków. Profesjonalne busy do Anglii pozwalają bezpiecznie i szybko przemieścić się z Polski do miejsca docelowego w dowolnej lokalizacji. Cechą charakterystyczną tego typu usług jest wysoki poziom wdrożenia, który może zaspokoić każdego pasażera nastawionego na bezpieczny i komfortowy wyjazd do Anglii.

Bezproblemowy i punktualny wyjazd do Anglii

Do celów transportowych oferowanych przez firmy przewozowe wykorzystywane są wyłącznie nowoczesne busy do Anglii. Należą one do rozległej floty, reprezentowanej przez wiodące na świecie firmy motoryzacyjne. Wszystkie autobusy, które pozwalają na bezpieczne wyjazdy do Anglii, są wyposażone w wiele funkcji i zabezpieczeń, a także posiadają wszystkie niezbędne atesty i aktualne wyniki przeglądów. Pozwala to pasażerom podróżować w wygodnych i komfortowych warunkach. Każdy przystosowany do transportu osobowego pojazd ma regulowane fotele z miękkimi zagłówkami i pasami bezpieczeństwa, a także wiele innych ulepszeń. Kolejną zaletą jest to, że nowoczesna firma transportowa oferuje również szybkie i tanie usługi przewozu bezpośrednio z krajów brytyjskich. Dla takich pasażerów przeznaczone są tanie busy do Polski.

Nowoczesny i tani autobus do Polski

Wyjazd z Anglii jest bardzo prosty, gdy pasażer ma do czynienia z doświadczonym i świadomym swoich obowiązków specjalistą. Zadowolenie z usług zachęca pasażerów do ponownego wykorzystania oferty tej samej firmy transportowej. W ten sposób wykonawca buduje swą reputację, która w tej branży jest bardzo cenna. W szczególności liczy się poziom doświadczenia kierowców, którzy ukończyli kursy, certyfikaty i posiadają wszystkie najważniejsze kompetencje. Kierowcy autobusów do Anglii bardzo dobrze znają europejskie drogi, dzięki czemu są w stanie profesjonalnie i pewnie poruszać się na trasie. Pasażerowie mogą dzięki temu uspokoić się i zrelaksować podczas wielogodzinnej wyprawy.

Książę Filip rezygnuje z pełnienia oficjalnych obowiązków.

W czwartek w godzinach przedpołudniowych do Pałacu Buckingham wezwano nagle pracowników wszystkich królewskich rezydencji. Ta decyzja wywołała niemałe zaskoczenie i liczne spekulacje na temat stanu zdrowia poszczególnych członków rodziny królewskiej. Jaki był rzeczywisty powód wezwania?

Rezygnacja z pełnienia funkcji publicznych

Powód był jednak inny – to małżonek królowej Elżbiety zdecydował, że rezygnuje z pełnienia funkcji publicznych. Książę w chwili obecnej ma 95 lat, jednak w czerwcu będzie miał już 96. Swoją decyzję tłumaczy właśnie podeszłym wiekiem, podkreśla te, że ma pełne poparcie zarówno królowej, jak i całej rodziny królewskiej. Oczywiście decyzja ta wywołała debatę na temat stanu zdrowia księcia, jednak biuro prasowe Pałacu Buckingham podkreśla, że zarówno królowa jak i książę cieszą się dobrym zdrowiem. Książę Filip zdecydował, że wypełni wszystkie zobowiązania do końca sierpnia, a wraz z dniem 1 – go września idzie „na emeryturę”.

Warto wiedzieć, że pomimo tak zaawansowanego wieku w ubiegłym roku książę aż przez 110 dni pełniąc funkcje reprezentacyjne. Ponadto jest on patronem, przewodniczącym albo członkiem ponad 780 przeróżnych organizacji, w których do tej pory czynnie się udzielał. Teraz nadal będzie ich członkiem, jednak już bez aktywnego udziału.

Kim jest książę Filip?

Warto pokrótce opowiedzieć o tym, kim w zasadzie jest książę Filip – zazwyczaj bowiem kojarzymy go jedynie jako małżonka królowej Elżbiety. Otóż książę pochodzi z duńskiego rodu królewskiego. Urodził się zaś w Grecji, jako członek duńskiej i greckiej rodziny królewskiej. Kształcił się w wielu krajach, po czym ostatecznie w 1939 roku wstąpił do Royal Navy. Wówczas także poznał księżniczkę Elżbietę. Warto wspomnieć, że książę Filip nazywany jest pierwszą i ostatnią miłością dzisiejszej królowej Elżbiety.

W 1946 roku książę oświadczył się Elżbiecie, po czym po wykonał szereg czynności, które miały pozwolić mu na stanie na ślubnym kobiercu. Należała do nich rezygnacja z rodowego nazwiska, konwersja wiary na anglikanizm i zmiana nazwiska na rodowe matki oraz zrzeczenie się wszystkich tytułów greko – duńskich.

20 listopada 1947 roku odbył się ślub Elżbiety i Filipa.Warto wiedzieć, że książę Filip po ślubie nie zrezygnował z kariery w marynarce. W 1952 zmarł król Jerzy IV i od tej pory książę Filip zaczął pełnić oficjalne obowiązki jako małżonka królowej.

Obowiązki księcia Filipa

Jakie to były obowiązki? Książę przede wszystkim towarzyszy królowej we wszystkich ważnych uroczystościach i spotkaniach. Ponadto jest patronem ponad 800 organizacji, kanclerzem uniwersytetów w Edynburgu, Salford i Aberystwyth. Warto jeszcze dodać, że jego pełny tytuł to książę Edynburga, hrabia Merioneth, baron Greenwich.

Przyszłość Anglii

Jak będzie wyglądała Anglia po rezygnacji księcia z pełnienia obowiązków? Spekuluje się, że od tej pory coraz bardziej w życie publiczne będzie zaangażowany książę Karol wraz z partnerką Camillą, który jest obecnie pierwszym pretendentem do tronu. Ponadto zapewne częściej będziemy widzieć na uroczystościach księcia Williama, Harry ‚ ego oraz księżną Kate.

Brexit i jego konsekwencje dla Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii

Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, staje się faktem, choć wiele osób nie wierzyło to, że może do tego dojść. Premier Wielkiej Brytanii, Theresa May podpisała Artykuł 50 i tym samym wprawiła w ruch całą machinę wychodzenia państwa z UE. Należy jednak pamiętać, że obecnie na Wyspach przebywa od 850 tysięcy do miliona Polskich imigrantów – co dla nich może dokładnie oznaczać brexit?

brexit
brexit

Polak na Wyspach – czego można się spodziewać?

Według oficjalnych danych w Wielkiej Brytanii może mieszkać i pracować nawet milion naszych rodaków, z czego 700 tysięcy to osoby pracujące. Powszechnie oczekuje się, że wszystkie prawa dla pracowników pochodzących z krajów Unii Europejskiej zostaną zachowane, jednak w przypadku pracowników sezonowych mogą zostać wprowadzone nowe regulacje. Jednak Polacy nie wierzą w zapewnienia rządu i masowo rozpoczęli starania o kartę rezydenta. Dokumenty te mogą zapewnić gwarancję ich posiadaczom, że nie zostaną oni deportowani z UK po brexicie. Kto może starać się o taką kartę? Przede wszystkim te osoby, które mieszkają i pracują na Wyspach minimum 5 lat. Problem jednak w tym, że znaczna część Polaków nie posiada dokumentów poświadczających ich legalnego zatrudnienia w tym okresie, ponieważ pracowali oni w tzw. szarej strefie. Problem mogą również mieć osoby pracujące na zasadach samozatrudnienia – tutaj przyznanie takiej karty jest uzależnione od okresu płacenia składek zdrowotnych.

Kwestie zasiłków i pracy

Te osoby, które pozostaną na Wyspach mogą mieć problemy na rynku pracy. Aktualnie to prawo unijne gwarantuje równe traktowanie wszystkich pracowników UE, jednak po brexicie może się to zmienić. Wielka Brytania nie będzie już musiała wypłacać świadczeń społecznych imigrantom na obecnie obowiązujących zasadach, ponieważ nie będzie już krajem członkowskim UE. Istnieją również obawy, że rząd może wprowadzić restrykcyjne przepisy dotyczące pozwolenia na pracę w UK. Trzeba będzie okazać się odpowiednimi kwalifikacjami, gwarancją zatrudnienia lub bardzo wysokim, udowodnionym kapitałem własnym. Na różnego rodzaju utrudnienia mogą napotkać również te osoby, które zdecydowały się na założenie firmy na Wyspach – istnieje możliwość powrotu do ZUS, co jest bardzo niekorzystnym rozwiązaniem. Według danych pochodzących z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej na Wyspach może działać aż 40 tysięcy zarejestrowanych, polskich firm.

Jak będzie wyglądać dostęp do nauki?

W tej dziedzinie również można spodziewać się znacznych zmian. Unijny program Erasmus, który cieszy się ogromną popularnością wśród studentów może przestać obowiązywać w Wielkiej Brytanii. W roku 2013 według oficjalnych danych Wielka Brytania przyjęła ponad 5 tysięcy studentów w ramach tego programu. Kiedy procedura brexitu zakończy się polscy studenci będą mogli zapomnieć zarówno o studiowaniu jak i o praktykach w prestiżowych, brytyjskich firmach. Podobna sytuacja może dotknąć także wykładowców, którzy aby móc wykładać na Cambridge będą musieli starać się o pozwolenie na pracę. Tak właśnie sytuacja wyglądała w przypadku Szwajcarii, gdzie w pierwszej kolejności uderzono właśnie w programy uczelniane.

Kwestie unijnych funduszy

Tego, że brexit będzie słono kosztował Wielką Brytanię wszyscy są świadomi, jednak należy również przewidzieć skutki braku wpływów składek z UK do kasy UE. Rząd Wielkiej Brytanii był jednym z największych płatników netto unijnych składek, natomiast Polska była jednym z ich największych beneficjentów. Bardzo duża część unijnych funduszy przeznaczana była do tej pory na politykę spójności oraz wspólną politykę rolną, czyli pomoc najuboższym członkom Unii. Londyn i UE z pewnością będą chcieli dalszej współpracy w temacie gospodarki, jednak rząd UK może próbować wynegocjować, aby ich składki były przeznaczane na innowacje zamiast na pomoc dla rolników pochodzących z Polski.

Ponadto brexit może przyspieszyć zacieśnianie współpracy pomiędzy tzw. państwami rdzenia, co z kolei może doprowadzić do jeszcze szybszego powstania Europy dwóch prędkości, co dla Polski może być bardzo niekorzystne. Do tej pory zarówno Warszawa jak i Londyn sprzeciwiały się pogłębionej integracji politycznej Unii, jednak kiedy Wielka Brytania nie będzie już stanowić swoistego hamulca dla tego projektu, Polska może przestać się liczyć na arenie międzynarodowej.

Wszystko to są jedynie spekulacje, a co tak naprawdę brexit będzie oznaczał dla Polski jako kraju oraz dla Polaków przebywających na Wyspach pokaże czas oraz tok negocjacji, jakie będą prowadzone pomiędzy Brukselą a Londynem.

Komunikacja publiczna w Londynie

Londyn

Pałasz miłością do podróży? Jeżeli ktoś pyta cię o twoje marzenia to nagle przenosisz się do innego świata i z zapałem zaczynasz opowiadać o pięknie Nowej Zelandii? A może preferujesz tak zwane „weekendówki”? Śledzisz na bieżąco obecnie trwające promocje w tanich liniach lotniczych takich jak Ryanair i Wizzair i wyczekujesz z niecierpliwością na interesujący kierunek. Często dostępną trasą jest lot do Londynu. Jeżeli zastanawiasz się nad swoją pierwszą krótką podróżą to może powinieneś wziąć pod uwagę właśnie to miasto.

Z lotniska do centrum Londynu

Z lotniska łatwo dostać się do centrum, a komunikacja publiczna w Londynie jest jedną z najlepiej zorganizowanych jaką kiedykolwiek spotkasz. Jest to bardzo wygodne, ale niestety wiąże się z wysokimi cenami – bilety w Londynie są najdroższe na całym świecie. Jeżeli twoja podróż ma być krótka, ale intensywna, to przed wyjazdem powinieneś dobrze zapoznać się z zasadami sprawnego poruszania po tym mieście.

busy do Anglii
Londyn busy do Anglii

Londyn

Po pierwsze kilka istotnych informacji. Londyn to miasto z dziewięcioma strefami, a sześć z nich tworzy tak zwany Wielki Londyn. Do wyboru mamy kilka rodzajów transportu: metro, autobusy, kolej naziemną, tramwaje, pociągi oraz kolej miejską. Skupmy się przez chwilę na każdym z nich, aby wybrać coś odpowiedniego dla ciebie.

Metro w Londynie

Zacznijmy od metra. Najstarsze metro świata, 12 linii, 272 stacje. Poruszanie się metrem po Londynie jest najszybszym sposobem przemieszczania się, ale także najdroższym. Jeżeli więc jesteś tutaj przez dwie doby to może lepiej wybrać pociągi, które są tańszą alternatywą, ale należy liczyć się z tym, że nie wszędzie uda ci się nimi dotrzeć.

Autobusy w Londynie

Skupmy się teraz na autobusach. Tak jak się można było tego spodziewać jest to najtańsza, ale jednocześnie najwolniejsza droga komunikacji po tym zatłoczonym mieście. Oczywiście możesz użyć autobusu w ramach dodatkowej atrakcji, ale jeżeli zależy ci na zwiedzeniu jak największej ilości miejsc w jak najkrótszym czasie to nie radzę do niego wsiadać. Jeżeli jednak już zdecydujesz się z niego skorzystać to pamiętaj, że w Londynie wszystkie przystanki są tymi „na żądanie”, a wsiadać można jedynie drzwiami obok kierowcy, przy czym musisz od razu pokazać bilet bądź zapłacić za przejazd, jeżeli takowego biletu nie posiadasz.

Londyńskie Taxi

Ostatnią rzeczą są taksówki. Jeżeli nie podróżujesz sam, a w grupie znajomych to warto wybrać ten sposób transportu, ponieważ przy założeniu że jedzie kilka osób to jest to najtańszy środek komunikacji. Tutaj najlepiej wsiąść do tak zwanej black cabs, które są tańsze od znanych nam z brytyjskich filmów żółtych taksówek.

Opieka medyczna w Anglii

Opieka medyczna w Anglii jest powszechna i bezpłatna. Opłacana jest z pieniędzy trafiających do skarbu państwa poprzez system podatkowy.

W systemie opieki zdrowotnej obowiązuje rejonizacja. Aby korzystać z pomocy lekarskiej, należy się zarejestrować do lekarza pierwszego kontaktu.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż w normalnym trybie wizyty umawiane są w terminie w obrębie tygodnia. Jeśli problem zdrowotny wymaga natychmiastowej interwencji lekarza, należy przekazać tę informację podczas umawiania wizyty przez telefon.
Wizyty domowe realizowane są tylko w przypadkach niemożności osobistego dotarcia do przychodni.

Wypadki losowe

W zdarzeniach, które nie zagrażają bezpośrednio życiu poszkodowanego, można skorzystać z punktów pomocy nieobjętych rejonizacją. Niestety czas oczekiwania na wizytę jest dość długi (nawet kilka godzin).

W nagłych przypadkach, mogących zagrozić życiu, należy skorzystać z polskiego odpowiednika Pogotowie Ratunkowego. Pomoc można wezwać telefonicznie pod numerem 999 z tel. stacjonarnych lub 112 z komórek.

Lekarze w Anglii
Lekarze w Anglii

Do specjalisty ze skierowaniem.

Dla osób na stałe mieszkających w UK opieka szpitalna jest bezpłatna. Tak samo jest w wypadku pewnych chorób zakaźnych (np. gruźlica) lub przymusowego leczenia zasądzonego wyrokiem sądu, nawet dla osób czasowo znajdujących się na wyspach.

Opieka dentysty niestety jest płatna. W kwietniu 2008 roku rząd wprowadził maksymalną kwotę za kompleksowe leczenie stomatologiczne (wynosi 198 funtów).

Warto wiedzieć

Słowniczek podstawowych terminów związanych z opieką medyczną w Anglii.
NHS-National Health Service – Państwowa Służba Zdrowia.
GP-General Practitioner – lekarz pierwszego kontaktu.
Walk-in centre – centrum pomocy w lekkich przypadkach.
A&E Accident and Emergency – centrum pomocy w nagłych i ciężkich wypadkach.

busy do Niemiec
busy do Niemiec

Muzyka Anglii

Muzycy Anglii

Mówi się często, że podróże kształcą, muzyka zaś ma, według innego przysłowia, łagodzić obyczaje. Wydaje się, że podróż do Anglii jest zarówno kształcąca, jak i dzięki niej muszą obyczaje osoby ją przedsiębiorącej wybitnie złagodnieć, kraj ten jest bowiem znany z dzieł swoich kompozytorów i ich wpływu na rozwój muzyki rockowej. Liczba koncertów odbywających się w Anglii – szczególnie w Londynie – przyprawia o zdumienie, a także o zazdrość. Czy znajdzie się wielbiciel muzyki Queen, który nie chciałby odwiedzić jego  miasta w którym Freddie Mercury mieszkał i tworzył, doświadczyć miejsc, w których Mistrz przebywał?

Anglia czeka

Przewozy do Anglii są tanie, wystarczy chwila i marzenia mogą się spełnić.Co więcej, poza podróżą do miast, w których wielcy angielscy muzycy zostali poczęci, można udać się do samego Londynu, gdzie londyńscy artyści, dokonali swego żywota. W tym wypadku trzeba zatroszczyć się o przewozy do Londynu, chyba że ktoś chciałby udać się w drogę samochodem, co wiązać się może z wieloma niedogodnościami (choć niewątpliwie opcja ta ma też swoje plusy).

Brytyjscy Artyści

Brytyjscy artyści często stojąc na rozdrożu wytyczyli szlak – pchnęli r&r do granic możliwości, co zaowocowało jego pęknięciem, wynikającym ze zbytniego przyspieszenia kierujących nim sił. Doprowadziło to do wykwitu nowych form wyrazu, wprowadzeniem nieoczekiwanych zmian nastroju, tempa, tonacji – tą właśnie ścieżką, cały czas jednak stojąc jakoby na rozdrożu, jak np Amy Jade Winehouse. Wielbiciele muzyki  to wiedzą. Tylko czy każdy z nich, poza tym, czego doświadczył na sposób audialny słuchając ulubionych artystów, może pochwalić się również wrażeniami wizualnymi, albo, co więcej – dotykowymi?

Dotknij Londyn

Czy na własnej skórze doświadczył klimatu miejsca, z którego pochodzi to, co kocha? Bus do Anglii jest tani – wystarczy tylko jeden gest, a to, co tak odległe, okaże się być na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj  możemy zachęcić Państwa do odwiedzenia Londynu, jutro tam Państwa dowieziemy. Zapraszamy serdecznie Londyn czeka na fanów rocka, londyńskie sklepy czekają na fanów zakupów a my czekamy na naszych klientów.

Busy do Anglii

Porównanie busów do Anglii

Organizujemy kompleksowo przygotowane przewozy do Anglii. Naszą domeną są atrakcyjne ceny w stosunku do wysokiej jakości oferowanych usług. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas długodystansowej jazdy. Preferujemy podwyższone standardy wykonania usług, a co za tym idzie, nasze busy do Anglii są w pełni i nowocześnie wyposażone. Wszystko po to, aby poza kwestiami bezpieczeństwa zagwarantować przejazdy pozbawione dyskomfortu i nudy. Z nami podczas podróży będziesz czuł się zrelaksowany, a podróż szybko minie w przyjemnej atmosferze. Bus Polska Anglia – to najlepsza oferta!

Busy do Anglii
Busy do Anglii

Najlepsza oferta do Anglii

Kierujemy do Państwa najlepszą z możliwych ofertę – przewozy do Anglii. Wybierasz się to tego pięknego kraju w celach zarobkowania, a może jako turysta? Dla nas to bez znaczenia, bowiem każdorazowo przygotujemy dla Ciebie w pełni profesjonalną i niezawodną ofertę przejazdu. Najwyższej klasy, komfortowo wyposażone i nowoczesne busy do Anglii – właśnie to możemy Ci zaoferować. Każdy nasz bus Polska Anglia jest regularnie poddawany kontroli i serwisowaniu, a podczas podróży jest prowadzony wyłącznie przez doświadczonych kierowców z pełnymi uprawnieniami, którzy zagwarantują Państwu komfort i bezpieczeństwo podczas podróży.

Podróż pozbawiona niedogodności

Jesteśmy przedsiębiorstwem, które organizuje profesjonalnie przygotowane przewozy do Anglii. Na tle konkurencji wyróżniamy się dogodnymi cenami oraz niezwykle komfortowymi warunkami przejazdów. Nasze usługi są realizowane w oparciu o bogate doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje naszego personelu. Za cel stawiamy sobie bezpieczeństwo naszych Klientów oraz ich zadowolenie. Osiągamy to dzięki temu, że nasze busy do Anglii są bogato wyposażone, m.in. w klimatyzację, wi-fi, tv, dvd i oczywiście w odpowiednio wyprofilowane, regulowane fotele. Podróż z nami będzie pozbawiona jakichkolwiek niedogodności – bus Polska Anglia.

Brexit czyli nie dla Polaków w Anglii?

Brexit, a Polacy w Anglii

Niedawne referendum w Wielkiej Brytanii dot. wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej sprawiło, że coraz więcej mieszkających i pracujących w tym kraju Polaków zaczęło martwić się o swój dalszy los. Czy słusznie?

Brexit i Polacy w Anglii: jakie są konsekwencje decyzji Brytyjczyków?

Możliwych scenariuszy jest kilka, ale najbardziej prawdopodobny wskazuje na to, że władze Wielkiej Brytanii mogą zechcieć zaostrzyć przepisy imigracyjne. Będzie to spore utrudnienie dla osób, które będą chciały ubiegać się o pozwolenie na stały pobyt w Wielkiej Brytanii. Z problemami mogą też spotkać się osoby planujące studia na brytyjskich uniwersytetach – nie będą np. mogły skorzystać ze zniżki przewidzianej dla obywateli UE. Przewiduje się jednak, że osoby mieszkające na terenie Wielkiej Brytanii od co najmniej 2012 roku nie powinny obawiać się przymusowego powrotu do kraju.

busy do Anglii
busy do Anglii

Prawa Polaków w okresie negocjacji wyjścia z UE

Należy pamiętać jednak o tym, że dopóki Brexit nie stanie się faktem, wszyscy mieszkają w UK Polacy zachowają swoje dotychczasowe prawa. Będą one obowiązywały także w trakcie dwuletnich negocjacji dotyczących warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jeśli więc te negocjacje zaczną się np. w 2017 roku, to do 2019 roku obywatele Polski mogą bez przeszkód podejmować zatrudnienie w Wielkiej Brytanii.

Busy do Niemiec
Busy do Niemiec

Światowe Dni Młodzieży – powroty do kraju

Światowe Dni Młodzieży – powroty do domów

POLSKI

Światowe Dni Młodzieży  kończą się już w sobotę. Dla wszystkich powracających do swoich krajów zamieszkania przygotowaliśmy promocyjną ofertę przewozów do Anglii. Uczestników Światowych Dni  Młodzieży zapraszamy już od przyszłej niedzieli do skorzystania z przewozów do Anglii w cenie o 25% niższej . Ilość miejsc niestety jest ograniczona, pomimo tego, że spodziewany się większej frekwencji i przygotowaliśmy większą ilość busów nie będziemy mogli zapewnić transportu dla wszystkich chętnych. W związku z czym zachęcamy innych przewoźników do współpracy z nami. Uczestników powracających do Anglii zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Comfort Bus strona internetowa http://comfort-bus.pl.

Pielgrzymów powracjących do Włoch zapraszamy na stronę http://poloniabus.pl.

Podróż do Włoch przebiegnie w rewelacyjnej atmosferze oraz komfortowych warunkach.

Również powrót do Norwegii zapewniamy w promocyjnej ofercie dla uczestników ŚDM 2016 tu również oferujemy rewelacyjne oferty z rabatem do 30% ceny biletu.

ENGLISH

World Youth Days end on Saturday. For all returning to their countries of residence we have prepared a promotional offer transport to England. Participants of the World Youth Day welcome from next Sunday to take advantage of transport to England at a price 25% lower. Number of seats is limited, unfortunately, despite the fact that it expected a higher turnout and prepared more buses will not be able to provide transport for everyone. Because of that we encourage other carriers to cooperate with us. Participants returning to England, we encourage you to take advantage of the offer of Comfort Bus website http://comfort-bus.pl.

Pilgrims powracjących to Italy please visit http://poloniabus.pl.

Travel to Italy goes a sensational atmosphere and comfort.

Also returning to Norway provide a promotional offer for participants of World Youth Day 2016 will also offer a sensational offer a discount up to 30% of the ticket price.

ITALIANO

Giornate Mondiali della Gioventù terminare il Sabato. Per tutti il ritorno ai loro paesi di residenza abbiamo preparato un trasporto promozionale in Inghilterra. I partecipanti della Giornata Mondiale della Gioventù benvenuto da Domenica prossima per usufruire del trasporto in Inghilterra ad un prezzo inferiore del 25%. Numero di posti è limitato, purtroppo, nonostante il fatto che esso prevede una maggiore partecipazione e preparato più autobus non saranno in grado di fornire il trasporto per tutti. A causa di questo incoraggiamo altri vettori a collaborare con noi. I partecipanti di tornare in Inghilterra, vi consigliamo di approfittare dell’offerta di sito Comfort Bus http://comfort-bus.pl.

I pellegrini powracjących in Italia si prega di visitare http://poloniabus.pl.

Viaggio per l’Italia va un’atmosfera sensazionale e comfort.

Anche il ritorno in Norvegia fornire un’offerta promozionale per i partecipanti della GMG 2016 offrirà anche una sensazionale offerta di uno sconto fino al 30% del prezzo del biglietto.

NORSK

Verdensungdomsdagene avsluttes lørdag. For alle tilbake til sine hjemland har vi utarbeidet et tilbud transport til England. Deltakerne i World Youth Day velkommen fra neste søndag for å dra nytte av transport til England til en pris 25% lavere. Antall plasser er begrenset, dessverre, til tross for at det forventes en høyere valgdeltakelse og forberedt flere busser vil ikke være i stand til å tilby transport for alle. På grunn av at vi oppfordrer andre operatører å samarbeide med oss. Deltakerne tilbake til England, oppfordrer vi deg til å dra nytte av tilbudet om Comfort Bus nettstedet http://comfort-bus.pl.

Pilgrims powracjących til Italia kan du besøke http://poloniabus.pl.

Reise til Italia går en oppsiktsvekkende atmosfære og komfort.

Også tilbake til Norge gi et tilbud for deltakere i World Youth Day 2016 vil også tilby en sensasjonell tilbud en rabatt på opptil 30% av billettprisen.